Категорија: Инспирација

Ви Препорачуваме Жена Инспирација Свет Сцена

Неверојатнатата Елин со својата фантастична фигура ги руши стереотипите (ФОТО)

Еспресо
Елин Хедстром е шведска фитнес икона позната по своите неверојатни облини и фантастастично тело, кое го покажува на социјалните мрежи преку слики и видеозаписи. View...
Ви Препорачуваме Жена Инспирација

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Еспресо
„Зрела личност не чека работите да се случат, туку го почнува патот на градење на својата судбина“ Мислите на Ошо говорат за љубовта, свеста, емоциите...
Ви Препорачуваме Жена Инспирација Сцена Убавина

Пејџ Хатавеј е фитнес дива од која има што да се научи! (ФОТО)

Еспресо
Пејџ Хатавеј е една од најпознатите и најуспешни фитнес модели на светот, која покрај тоа учествува и на бикини натпреварувања и мотивира стотици луѓе, работејќи...
Ви Препорачуваме Жена Инспирација Свет Сцена

Неодоливата Лорен Симпсон и корисни совети како да постигнете совршено тело! (ФОТО)

Еспресо
Лорен Симпсон е фитнес модел и бикини натпревачувач од Австралија. Сигурно веќе сте виделе нејзини фотографии, бидејќи таа е доста актуелна на социјалните мрежи. View...
Ви Препорачуваме Жена Инспирација

Нејзината „Крвава бајка“ остана симбол на цела една нација: Десанка Максимовиќ, скромна поетеса со голема душа

Еспресо
„Кој сака да доживее чудо, мора да има срце невино, како млеко“- пишува поетесата Десанка Максимовиќ, а нејзиното чудо се викало Сергеј. Пишувала емотивни стихови,...
Ви Препорачуваме Жена Инспирација

Сите зборуваат за малиот детаљ на наметката која ја носеше Натали Портман (ФОТО)

Еспресо
На овогодинешните Оскари, Натали Портман сакаше да зборува за жените. И тоа не за било кои жени, туку оние на кои неправедно им побегна номинација....
Ви Препорачуваме Жена Инспирација Свет Сцена

Џен Селтер е дама која мотивира милиони луѓе ширум светот!

Еспресо
Џeн Селтер е финтес модел кој секојдневно со своите фотографии воодушевува милиони луѓе ширум светот. View this post on Instagram You live most of your...
Ви Препорачуваме Жена Инспирација Лајфстајл Слободно Време

Нејзините облини ќе ве освојат: Погледнете ја Амбер, инструкторката за позирање (ФОТО)

Еспресо
Амбер Даун Ортон се вљубила во фитнесот во 2010 година, кога ја освои титулата за апсолутен бикини фитнес победник на своето прво официјално натпреварување. Амбер...
Ви Препорачуваме Инспирација Магазин

Не бидете лесен плен за мажите: Топ 20 правила за среќна врска и цврст брак!

Васко Спасоски
Американските писатели Елен Фајн и Шери Шнајдер уште пред 20 години направиле листа на совети што ќе ви помогнат да го најдете мажот од вашите...
Ви Препорачуваме Жена Инспирација Лајфстајл Слободно Време

Амбер Џиана е фитнес модел кој ќе ве маѓепса со својот изглед! (ФОТО)

Еспресо
Амбер Џиана е американски фитнес модел. Покрај фитнесот, прекрасната Амбер има и страст кон науката и уметноста. Амбер сака да го подобри секој сегмент од...