Категорија: Жена

Ви Препорачуваме Жена Живот Слајдер

Меси се вљубил во Антонела уште кога имал 9 години: Ова е нивната неверојатна љубовна приказна (ФОТО)

Еспресо
Деновиве Лионел Меси е во центар на вниманието поради најавата дека си оди од Барселона, клубот во кој игра од 14-годишна возраст. Поддршка во сè...
Дом Жена Слајдер

Како да ја одржите храната замрзната и по неколкучасовен прекин на струјата?

Еспресо
Иако за среќа не многу често, сепак секој се нашол во ситуација да не знае што да прави со складираната храна во замрзнувачот откако подолг...
Дом Жена Слајдер

Родители, внимавајте! Овие намирници децата не е препорачливо да ги јадат

Еспресо
За пра­ви­лен раст и раз­вој на де­цата, нај­важ­на е хра­ната. Ток­му за­тоа ро­ди­те­ли­те тре­ба да ѝ по­све­ту­ва­ат долж­но вни­ма­ние, при­тоа по­стоја­но над­гле­ду­вај­ќи ги соп­стве­ни­те де­ца...
Ви Препорачуваме Жена Инспирација Слајдер

Мајка Тереза – скопјанката која беше прогласена за светица: Најди време за игра, тоа е тајната на вечната младост

Еспресо
Родена е на 26 август 1910 година како Гонџа Агнес Бојаџиу во Скопје. Потекнува од добростоечко семејство во кое владеело правилото да се помогне на...
Ви Препорачуваме Жена Инспирација Слајдер

За нејзе времето застана: Клаудија Шифер, Германката која ја маѓепса планетата денеска полни 50 години (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Модерната Брижит Бардо Прекрасна руса коса, долги нозе и големи сини очи – кога излезе на сцената, оваа прекрасна убавица од Германија го воодушеви целиот...
Жена Живот Слајдер

Меланија Трамп на удар на јавноста поради редизајнот на култната Градина на розите на Џеки Кенеди (ФОТО)

Еспресо
Градината популарна наречена Градина на розите, која првично ја уредила Џеки Кенеди, неодамна беше редизајнирана според вкусот на актуелната прва дама, Меланија Трамп. Градината доби...
Жена Живот Слајдер

Поранешната љубовница на Хуан Карлос – 65 милиони долари беа великодушен подарок од кралот

Еспресо
Корина милионите ги сметала за великодушен подарок и признание за тоа колку му значела, без оглед на тоа што тој ги побарал парите назад две...
Жена Инспирација Слајдер

10 мудри мисли на Џоан Колинс: Се што треба да биде една совршена жена, нешто за што јас решив дека не сакам и никогаш нема да бидам!

Еспресо
Џоан Колинс секогаш ќе биде персонификација за вистинска дама… Таа ја освои публиката во сапуницата која се емитуваше во 80-тите години во улога на негативната...
Дом Жена Слајдер

Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба” од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)

Еспресо
Домашнно средство за чистење на ве-це школката кое се прави брзо и лесно, од само неколку едноставни состојки. Сами направете домашно средство за чистење на...
Жена Живот

Повеќето жени не се подготвени: Симптоми што укажуваат на почеток на менопаузата

Еспресо
Менопаузата е природна појава низ која поминува секоја жена кога ќе влезе во одредени години, а знаците можат да почнат уште околу четириесеттата година. Обично...