Категорија: Убавина

Здравје Слајдер Убавина

Негувајте се за време на празниците – Зимска маска од портокал за здрава и блескава кожа

Еспресо
Се што ви е потребнo за најдобра нега на кожата се наоѓа во вашата кујна, а бидејќи новогодишните и божиќните празници речиси сите ќе ги...
Здравје Слајдер Убавина

Имате тежок претпразничен период? Измешајте пиво и лимон и за 5 минути избришете го заморот од лицето!

Еспресо
Овие две состојки се многу моќни за убавината. Со нивното комбинирање ќе добиете се што ви е потребно за вашето лице, а да не користите...
Здравје Слајдер Убавина

ФОТО: 7 делови од телото на кои се гледаат првите знаци на стареење!

Васко Спасоски
Првите знаци на стареење се појавуваат во дваесететите години, кога околу нашите очи понуваат да се формираат борите. Повеќето се фокусираат на нега на лицето...
Слајдер Убавина

Пред да си легнете ставете парче фолија во замрзнувачот ако сакате да се разбудите свежи и без подочници

Еспресо
Познатaта шминкерка Реми Гафни откри дека од алуминиумска фолија прави маска за лице, која ги брише трагите од замор и несоница наутро. Подуеноста на кожата...
Слајдер Убавина

Маска од куркума која можете да ја направите сами: Косата ќе зајакне, а првутот ќе исчезне!

Еспресо
Познатиот зачин од Индија се смета за прва помош за многу болести, но со овој златен прав можеме да бидеме и поубави. Докажано е дека...
Здравје Слајдер Убавина

Главната ѕвезда на зимскиот стајлинг: Најдобрите модели на хулахопки за зимските денови!

Еспресо
Не мора да се откажуваме од здолништата и фустаните само затоа што надвор е ладно – доволно е да избереме трендовски хулахопки што ќе не...
Слајдер Убавина

Косата повеќе нема да ви паѓа благодарение на оваа природна маска: Потребна ви е само една намирница!

Милена Ризовска
Кромидот е одличен природен третман против опаѓање на косата. Всушност, многу производи против опаѓање на косата кои во својот состав содржат екстракт од кромид, но...
Слајдер Убавина

ФОТО| Маникир тренд за оваа зима: Микро-француски, за префинет изглед на вашите нокти!

Еспресо
Откако се појави, пристојниот француски маникир премина во еден континуиран тренд во грижата за ноктите. Секогаш прв избор, за голем број жени кои негуваат префинет...
Убавина

Тониците за кожа се повторно во мода! (ВИДЕО)

Еспресо
Тониците или тонерите за кожи за време на 90-те години беа критикувани од дерматолозите поради својот состав. Повеќето од нив содржеле алкохол и додатоци, кои...
Слајдер Убавина

Совршен изглед во 5 чекори: Кажете им збогум на неуредните веѓи!

Милена Ризовска
Изразот „веѓите се рамка на лицето“ не е случаен. Правилно обликуваните веѓи можат да ја трансформираат шминката и да ги истакнат очите на најубав начин....
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian