Категорија: Ви Препорачуваме

Ви Препорачуваме Здравје Совети

Тања Турунџиева советува како да си го зајакнете имунитетот преку храна

Александра Велинова
Исхраната е една од клучните нешта за одржување на оптималната состојба на нашиот имунолошки систем, а која било сериозна и хронична болест е директно поврзана...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Најчудните барањa на светските ѕвезди: Ријана бара тепих со леопард принт, Лејди Гага постер од Дејвид Боуви

Еспресо
Познатите личности денес се идоли и пример на многумина. Отсекогаш се чинело дека сите им завидуваат на нивниот начин на живот, бидејќи ако го гледаме...
Ви Препорачуваме Дестинации Лајфстајл

Најскапи градови за живот во светот во 2020 година

Еспресо
Глобалната економска слика може да биде сосема поинаква следната година, но што се однесува за оваа 2020 година, најскапите градови за живот во светот заземаа...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Хороскопски знаци кои се најголеми оптимисти!

Еспресо
Во периодот кога сите сме во карантин, најважно е да се остане позитивен. Сепак, не сите луѓе можат да гледаат оптимистично во една ваква ситуација....
Ви Препорачуваме Дом Жена

„Бејби бум“ по завршување на пандемијата со коронавирусот?

Еспресо
Иако доста истражувања иницијално сугерираат дека таков резултат би бил логичен, специјалистот за заразни болести и доцент на Отсекот за медицина на Универзитетот „Јејл“, Џејми...
Ви Препорачуваме Љубов Секс

Седум работи кои жените најчесто ги кријат од своите партнери!

Еспресо
Не е никаква тајна дека жените сакаат да бидат помалку мистериозни и речиси секоја од нив има некои свои мали тајни кои вешто и со...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Андријана Јаневска: Домот го светнав од подрум до таван

Александра Велинова
Како изгледа еден ден во изолација во домот на Андријана Јаневска? Најмногу време поминува во дворот со сопругот и синовите каде што се играат игри,...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Кајли Џенер со совети за справување со изолацијата: Мојата бременост ме подготви за ова

Еспресо
Можеби и ќе можеме да ја послушаме, бидејќи се сеќаваме колку добро ја криеше бременоста од целиот свет. Најмладата милијардерка вешто ја криеше својата бременост...
Ви Препорачуваме Дом Жена

Четири работи кои ќе ги сфатите дури откако ќе станете родители

Еспресо
Кога ќе станете родители, светот се менува во целост и сета енергија која ја имате се пренасочува кон вашето бебе. Во продолжение прочитајте за некои...
Ви Препорачуваме Љубов Секс

Внесете свежина во спалната – Еве како повторно да ја разгорите страста помеѓу вас и вашиот партнер

Еспресо
Без разлика дали барате идеи за да ги зачините нештата во креветот или пак, само сакате да пробате нешто ново, следен пат фокусирајте се на...