Категорија: Спорт

Вести Македонија Слајдер Спорт

ИСТОРИЈА: Македонија оди на Европско првенство!

V. T.
Фудбалската репрезентација на Македонија за прв пат ќе биде дел од едно Европско првенство откако вечерва со 0:1 ја совлада Грузија во финалниот бараж натпревар...
Балкан Ви Препорачуваме Спорт Сцена

Новите фотографии на Јелена и Новак Ѓоковиќ покажуваат во какви односи се и што прават кога никој не ги гледа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ со сопругата Јелена, синот Стефан и ќерката Тара одмараат и скијаат на Доломити во Италија. Имено, четворицата уживаа во...
Ви Препорачуваме Спорт

Покрај Брајант, меѓу загинатите и неговата ќерка Џиџи

Васко Спасоски
Порталот „TMZ“ овјави, а телевизијата ABC потврди дека покрај Коби Брајант во хеликоптерот била и неговата најстара ќерка, Џиџи. Според порталот, Коби и неговата 13-годишна...
Ви Препорачуваме Свет Спорт

Целиот свет е во шок: Загина Коби Брајант – еден од најдобрите кошаркари на планетата!

Васко Спасоски
Еден од најдобрите кошаркари кои се родиле на оваа планета, Коби Брајант, го загуби животот во хеликоптерска несреќа заедно со уште четири лица, ексклузивно јавува...
Ви Препорачуваме Спорт

Рафа Надал ја удри силно со топче во глава, но неговата постапка ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Најдобриот светски тенисер Рафа Надал на мечот против Федерик Делбонис ненамерно погоди со топката едно девојче кое стоеше покрај аут-линијата. Откако виде што направи, Надал...
Спорт

Погледнете го новиот луксузен стан на Роналдо во Лисабон (ФОТО)

Слободен печат
Кристијано Роналдо е еден од најдоброплатените спортисти на светот кој секоја година заработува околу 100 милиони евра од спонзорски договори и од фудбалските екипи, па...
Спорт

Топ 5 најзгодни спортисти на светот (ФОТО)

Слободен Печат
Најуспешните спортисти на светот пленат со својот талент, но и изглед. Иако убавината е многу релативен поим, овие талентирани и „опасни“ момци предизвикуваат огромно внимание...
Спорт

Поранешна Мис на Полска ќе вози камион на рели долго 6.000 километри (ФОТО)

Igor
Релито „Африка Еко рејс“ ќе се вози на почетокот од 2020 година, а вкупната должина на трката ќе изнесува 6.000 километри. View this post on...
Спорт

Поради оваа жена фудбалерот стави точка на бракот после 12 години (ФОТО)

Слободен печат
Александар Коларов, фудбалерот на Рома, е 12 години во брак со сопругата Весна, со која има две деца. Неговата наводна афера со Италијанката Кристина Бучино...
Спорт

Роналдо не е само одличен играч, тој е и одличен татко! (ВИДЕО)

Слободен печат
Нема ништо послатко од заедничките моменти со нашите деца. Такви слатки моменти редовно споделува и фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо. Фудбалерот се дружеше со семејството...
MacedonianAlbanianBulgarian