Категорија: Тренд

Ви Препорачуваме Стил Тренд

Вистинска магија додека се движите: Здолништата со реси се враќаат во мода!

Еспресо
Доколку сте љубители на бохо стилот, ќе ве израдува информацијата дека здолништата со реси се враќаат во мода и повторно ја освојуваат модната сцена! Доколку...
Ви Препорачуваме Свет Сцена Тренд

Впечатливо жолта боја и златни обетки: Кејт го повтори изгледот од Вимблдон и повторно блескаше! (ФОТО)

Еспресо
Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (39) преку видео-повик се обратија кон здравствените работници во Австралија кои се на првата линија на одбраната од коронавирусот,...
Ви Препорачуваме Стил Тренд

Романски чевлар направи чевли со број 75 кои би помогнале во социјалното дистанцирање! (ФОТО)

Еспресо
Еден потполно поинаков пристап за социјално дистанцирање во време на пандемијата од коронавирусот измислил романскиот чевлар од градот Клауза. Идејата на Григор Лупа била да...
Ви Препорачуваме Стил Тренд

Кралицата Ранија од Јордан е неприкосновена модна владарка: Овие трендови ги обожава!

Еспресо
Прекрасната кралица од Јордан, Ранија, не се откажува од своите основни модни одлики – да спои старински женствени парчиња, но сепак целата комбинација да изгледа...
Ви Препорачуваме Стил Тренд

Удобни и шик: Ова се единствените панталони кои ви требаат летово! (ФОТО)

Еспресо
Незаборавните килоти ги носеле најпрво мажите во Франција, пред неколку векови, како долен веш, а потоа тие станале и дел од „надворешната“ облека, за подоцна...
Ви Препорачуваме Стил Тренд

Ставете мед на косата и ќе се воодушевите: Ќе имате прамени како од фризерски салон!

Еспресо
Медот е храна која ќе направи неверојатни работи за вашата коса. Ќе ги обнови оштетените врвови, ќе го забрза растот, ќе го среди темето… Со...
Ви Препорачуваме Стил Тренд

И коронавирусот е добра прилика за заработка: Ким Кардашијан лансираше линија маски за лице

Еспресо
Ким Кардашијан лансираше линија немедицински маски за лице, кои се распродадени во рекорден рок. Маските се дизајнирани за носење во текот на целиот ден и...
Ви Препорачуваме Свет Стил Сцена Тренд

Милијардерката се пофали какви чевли и ташни поседува: Една ташна го привлече вниманието на сите (ФОТО)

Еспресо
Најмладата светска милијардерка Кајли Џенер често сака со своите обожаватели на социјалните мрежи да ги споделува деталите од својот приватен живот. Сестрата на Ким Кардашијан...
Ви Препорачуваме Стил Тренд

Ги носите секој ден, а овие занимливости за чевлите најверојатно не ги знаете

Еспресо
Мислите дека Ким Кардашијан има најголема колекција на чевли? Дека чевлите со висока тенка потпетица се измислени од памтивек? Дека кожениот чевел е измислен во...
Ви Препорачуваме Стил Тренд

Вера Венг ја откри тајната за нејзината витка линија во седмата деценија: Коктели, работа и спиење!

Еспресо
Славната дизајнерка Вера Венг го шокираше светот со својата витка линија. Иако има 70 години, таа плени со своите витки нозе и рамен стомак, поради...