Категорија: Убавина

Слајдер Стил Убавина

Бидете задоволни со својот надворешен изглед: Подгответе уникатен коктел за слабеење

Еспресо
Напитокот што ќе ви го регенерира целиот организам се состои од само две состојки и воопшто не е тежок за подготовка Слабеењето е долг и...
Слајдер Стил Убавина

5 основни плетенки: Вака се прават најбрзите, најлесните и најубавите кежуал фризури! (ВИДЕО)

Еспресо
Најдобриот начин да си олесниме на себе си, а и понатака да бидеме стилизирани и убави… Летните жештини пристигнаа и дојде време кога пуштената коса...
Слајдер Стил Убавина

Патики, платформи, потпетици… Како обувките го менуваат изгледот на вашиот ЗАДНИК?

Еспресо
Општопознато е дека носењето на различни обувки влијае на вашето држење, на колената и на грбот, но и на вашиот изглед. Некои дами посебно ги...
Слајдер Стил Убавина

Освежена кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Еспресо
Овој пилинг од куркума длабински ја чисти кожата на лицето и ги закрепнува оштетените делови… Куркумата во Индија е наречена жолто злато бидејќи таа е...
Слајдер Стил Убавина

Не ги избегнувајте сандалите – Средете ги стапалата на наједноставен начин!

Еспресо
Грубата кожа на стапалата освен што е естетски проблем, може да предизвика и многу болки доколку почне да пука. Негата на стапалата е задолжителна преку...
Ви Препорачуваме Слајдер Стил Убавина

Храна што го забрзува стареењето

Еспресо
Постојат намирници што го поттикнуваат губење на колагенот од телото и негативно влијаат врз здравјето на кожата и поттикнуваат појава на брчки. Здравиот начин на...
Ви Препорачуваме Слајдер Стил Убавина

Слабејте здраво! Колку вода треба да пиете за да ги стопите наталожените маснотии

Еспресо
Доколку сакате да си ги зголемите шансите за побрзо намалување на вишокот килограми и диетите кон кои се придржувате да имаат побрз и поефикасен ефект,...
Стил Убавина

Бидете сензуални и впечатливи и во летните месеци

Еспресо
Во летниот период кога кожата е изложена на сончевите зраци, шминката создава непријатност за женскиот пол. Потењето на кожата не е во склад со производите...
Слајдер Стил Убавина

Ве нервираат стриите на кожата: Еве како да ги направите помалку видливи

Еспресо
За жал, факт е дека стриите нема да исчезнат, но можеме сосема ефикасно да ги направиме што помалку видливи, па дури и невидливи, односно изедначени...
Слајдер Стил Убавина

Прекумерно се потите за време на топлите денови – Еве како да го спречите тоа!

Еспресо
Прекумерно се потите, под вашите пазуви се создаваат непријатни кругови? Без грижа постои решение и за тоа. Со помош на овие четири трикови ќе престане...