Категорија: Убавина

Ви Препорачуваме Стил Убавина

Тајната на Викторија Бекам: Листа на најдобри и најздрави производи за блескава кожа

Еспресо
Исхраната има големо, дури пресудно влијание на изгледот и убавината на нашата кожа, а тоа посебно се однесува на кожата на лицето. Нејзиниот изглед е...
Ви Препорачуваме Стил Убавина

На прагот на 40-те исфрлете го ова од вашиот несесер!

Еспресо
Кога ќе ги поминете 30-тите и ќе влезете во 40-тите, кожата на вашето тело произведува помала количина липиди. Тоа доведува до појава на сува и...
Ви Препорачуваме Свет Стил Сцена Убавина

За секоја пофалба: Вака изгледа Деми Мур на 57 години без шминка! (ФОТО)

Еспресо
Актерката Деми Мур и нејзината ќерка беа помеѓу гостите на забава во Холивуд, на која главното правило е сите присутни да не носат шминка. Забавата...
Стил Убавина

Фризерите го открија најдобриот трик за волумен на косата

Еспресо
Потребни ви се само неколку минути од вашето време и еден производ… Иако рутината за миење на косата ни налага најпрвин да користиме шампон, а...
Ви Препорачуваме Стил Убавина

Сè беше добро додека не се заврте со грбот кон фотографите: Фустан како од бајка, а под него… (ФОТО)

Еспресо
Пред неколку дена на премиерата на петтата сезона на популарната серија „The Outlander”, ѕвездите од серијата прошетаа по црвениот тепих. Покрај главната ѕвезда од серијата,...
Ви Препорачуваме Стил Убавина

Ова е формулата со која може да откриете дали ќе ви стои кратка коса!

Еспресо
Сакате некоја значајна промена на изгледот, но ви недостасува храброст за радикална промена – пример, затоа што не знаете дали ќе ви стои добро кратка...
Ви Препорачуваме Стил Убавина

Кејт Мидлтон повторно воодушевува со скромноста: Идната кралица носи чизми стари 16 години (ФОТО)

Еспресо
Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, вчера ја посети познатата фарма во Северна Ирска „The Ark Open Farm“, а за таа прилика повторно ги облече нејзините...
Ви Препорачуваме Жена Стил Убавина

Еволуцијата на стилот на Рене Зелвегер низ годините на Оскарите (ФОТО)

Еспресо
Рене Зелвегер го направи своето големо враќање на Оскарите вчера вечер. Добитничката на Оскар за споредна женска улога во „Cold Mountain“  и овогодинешната добитничка на Оскар...
Стил Убавина

Класиката секогаш е во мода: Меланија Трамп објасни што е совршен стил! (ФОТО)

Еспресо
Меланија Трамп со уште еден стајлинг ги остави сите без здив… Меланија одлично знае што и стои добро, па така секогаш избира беспрекорен стајлинг. Таа...
Ви Препорачуваме Стил Убавина

Тониците за кожа се повторно во мода! (ВИДЕО)

Еспресо
Тониците или тонерите за кожи за време на 90-те години беа критикувани од дерматолозите поради својот состав. Повеќето од нив содржеле алкохол и додатоци, кои...