Категорија: Шоу биз

Еспресо Шоу биз

Телохранителот на Тупак се врати од мртвите и даде докази дека раперот е жив! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Мајкл Најс, некогашниот телохранител на прочуениот рапер Тупак Шакур, наводно се вратил од мртвите, желен не само да објасни како ја лажирал својата смрт, туку...
Еспресо Шоу биз

Еди Марфи жали поради оваа пропуштена улога (ВИДЕО)

Слободен Печат
Еди Марфи откри која е улогата што ја пропуштил и се кае поради тоа. 58-годишниот актер во оваа недела гостуваше во шоуто кај Џими Фалон,...
Еспресо Шоу биз

Даниел Кајмакоски и Ивана Петерс победници во „Твоето лице звучи познато“ (ФОТО)

Слободен печат
Даниел Кајмакоски повторно ги освои симпатиите на публиката и заедно со Ивана Петерс се победници во специјалната сезона на „Твоето лице звучи познато“. Чекот од...
Еспресо Шоу биз

Песната која на атрактивната млада пејачка од Хрватска ѝ го растури бракот! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Младата пејачка од Хрватска, Антонија Черкез, овие денови ја промовира својата прва песна „Иронија“, и додека во спотот ги мами воздишките на мажите ширум регионот,...
Еспресо Шоу биз

Викторија Бекам го израдува својот сопруг со необичен подарок за Божиќ! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Викторија Бекам (45) не можеше да престане да зборува за поклонот кој го купила за својот сопруг. Таа признала дека е многу тешко да одбере...
Еспресо Шоу биз

ПРЕКРАСНАТА НАДАЛИНА СТАНА АНГЕЛИНА: Дац и Александар Митевски со нова песна! (ВИДЕО)

Igor
Актерот Драган Спасов Дац и пејачот Александар Митевски продолжуваат со својата соработка, а овојпат приредија несекојдневно изненадување. Откако веќе се уверивме во заеднички квалитети на...
Еспресо Шоу биз

Покрај оваа верзија на Борат, дури и Бред Пит би изгледал смешно! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Саша Барон Коен ви е симпатичен, но не го доживувате како добар „фраер“? Ова е доказ дека грешите! Тој ги насмеа сите како казахстанскиот новинар...
Еспресо Шоу биз

Раскина еден од најпознатите парови во Холивуд! (ФОТО)

Слободен Печат
Ченинг Тејтум (39) и Џеси Џеј (31) повеќе не се пар, тврдат американските медиуми! „Ченинг и Џеси Џеј раскинаа пред месец дена. И понатака се...
Ви Препорачуваме Еспресо Кино Шоу биз

Новата „жена-мачка“ се соблече пред објективот! (ФОТО)

Слободен Печат
Талентираната актерка Зои Кравиц (30), ќерка на пејачот Лени Кравиц (55) и актерката Лиса Бонет (51), е новата жена-мачка во новиот филм на франжизата за...
Еспресо Шоу биз

Селин Дион ги збуни сите кога објави слика од своите штикли кои асоцираат на домашно животно! (ФОТО)

Слободен Печат
Пејачката својата модна екстраваганција ја подигна на ново ниво. Селин Дион посебно се спреми за божиќната забава, носејќи црвен светликав фустан, но тоа што го...