Категорија: Свет

Свет Слајдер Сцена

Валентина Сампаио е првиот трансродов модел во угледниот магазин „Sports Illustrated“ (ФОТО)

Еспресо
Валентина Сампаио стана првиот трансродов модел што се појави во магазинот „Sports Illustrated Swimsuit“. Манекенка од Бразил која има 23 години, испиша историја кога беше...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Велат дека не успеала да го преболи Винсент Касел: Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот

Еспресо
Поранешниот сопруг на Моника Белучи, познатиот актер Винсент Касел сега ужива покрај 30 години помладата манекенка Тина Кунаки, а неодамна парот доби и дете. Моника...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

„Смета дека парите може попаметно да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Еспресо
Браќата од британското кралско семејство не се во добри односи… Веќе подолго време се зборува дека Хари и Вилијам не се во добри односи, а...
Свет Слајдер Сцена

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Еспресо
Осумдесетите години на минатиот век беа исполнети со многубројни фантастични песни кои цел свет ги обожавал. Една од нив е и нумерата „Live is Life“...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Еспресо
Бруклин Бекам (21), синот на Викторија и Дејвид Бекам се вери со својата девојка Никола Пелц (25). Тие двајца врската ја открија во јануари, а...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Еспресо
Британските медиуми забележале невообичаена промена кај поранешната војвотка од Сасекс Меган Маркл. Таа исклучиво носи бела боја! Меган е инаку позната по носење модни комбинации...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Актерот Вил Смит (50) ѝ рекол на својата жена Џејда Пикет Смит (48) дека „завршил“ со неа и инсистирал повече да не разговара со неа...
Свет Слајдер Сцена

Раперот Канје Вест тврди дека бил заболен од Ковид -19 и открива како се излечил!

Васко Спасоски
Еден од најпознатите музичари во светот, Канје Вест кој неофицијално ќе се кандидира за претседател на САД, откри дека го прележал коронавирусот. Тој во интервју...
Свет Слајдер Сцена

Танди Њутн го прокоментира односот со Том Круз: Беше доминантен и се плашев од него на снимањата

Еспресо
Омиленото лице на Холивуд и ѕвезда на популарната серија „Westworld“, актерката Танди Њутн, во последното интервју за „Vulture“ зборува за нејзиното богато холивудско искуство, кое...
Свет Слајдер Сцена

Дали ја препознавате? Ќерка е на познати актери, а светот ја запозна во еротската трилогија

Еспресо
Во периодот на светска пандемија многу обожаватели не ги препознаваат своите омилени холивудските ѕвезди бидејќи носат маски. Атрактивната актерка која сите ја паметат со серијалот...