Категорија: Филм и ТВ

Слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО|Најубавите песни на Дизни: Ова е омилената на човекот кој ги разубави детствата на многу генерации!

Еспресо
Ако сте љубител на работата на Дизни, сигурно покрај неговите цртани и играни филмови, ви се допаѓаат и песните што може да се слушнат во...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

Братот на принцезата Дијана – Серијата „Круна“ е фикција, должен сум да предупредам на тоа!

Еспресо
Чарлс Спенсер, братот на принцезата Дијана, отворено изрази незадоволство откако погледнал само една епизода од популарната серија „Круна“. Тој тврди дека љубителите на оваа серија...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

Во „Круната“ изоставен најголемиот скандал, обидот за киднапирање на принцезата Ана со вооружена пресметка

Еспресо
Во серијата „Круната“ изоставен е еден многу сериозен настан кој се случил во британското кралско семејство, а за кој ќерката на кралицата Елизабета втора и...
Сцена Филм и ТВ

Том и Џери се враќаат со нови авантури во игран филм

Еспресо
Безвременските ликови од цртаниот филм со кој пораснаа многу генерации, сега се враќаат со нови лудории. Приказната за нашата омилена и добро позната мачка, Том...
Слајдер Филм и ТВ

Филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски е новиот кандидат за „Оскар“ за 2021 година

Милена Ризовска
По големиот успех на македонскиот филм „Медена земја“ и филмот „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски ќе биде во трката за престижната филмска награда „Оскар“. Филмот...
Филм и ТВ

Холивудските актери откриваат детали од снимањето на секс сцените – Оливија Колман: Ставам воден сунгер помеѓу нозете

Еспресо
Холивудските актери користат најразлични методи за да го направат снимањата на секс-сцените, што е можно попријатно. За дел од нив, некои актери јавно проговорија. Имено,...
Филм и ТВ

Шон Конери е избран за најдобриот Џејмс Бонд во историјата (ФОТО)

Еспресо
За многумина очекувано, Шон Конери (89) победи во новото истражување спроведено од „Радио тајмс“, со цел да открие кој од актерите најдобро го отелотвори најпознатиот...
Филм и ТВ

Серијата „Sløborn“ го предвиде ковид-19 пред една година

Еспресо
Серијата „Sløborn“ е снимена минатата година додека Европа и остатокот од светот сè уште не беа погодени од пандемијата. Кога на северот на Кина ќе...
Филм и ТВ

По 28 години ново продолжение од „Жикина династија“: Се враќа и дел од старата екипа

Еспресо
Култниот серијал „Жикина династија“ по 28 години ќе го добие првото продолжение. Според продуцентите, ќе се снима филмот наречен „Луда година“ во чиј центар ќе...
Филм и ТВ

Филмови од кои ќе се исплачете (ВИДЕО)

Еспресо
Во време на пандемијата од коронавирусот седењето дома е правило, а гледањето филмови го исполнува времето за негово побрзо минување. Плачењето на филмови е честа...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian