Категорија: Филм и ТВ

Слајдер Сцена Филм и ТВ

Во „Круната“ изоставен најголемиот скандал, обидот за киднапирање на принцезата Ана со вооружена пресметка

Еспресо
Во серијата „Круната“ изоставен е еден многу сериозен настан кој се случил во британското кралско семејство, а за кој ќерката на кралицата Елизабета втора и...
Сцена Филм и ТВ

Том и Џери се враќаат со нови авантури во игран филм

Еспресо
Безвременските ликови од цртаниот филм со кој пораснаа многу генерации, сега се враќаат со нови лудории. Приказната за нашата омилена и добро позната мачка, Том...
Слајдер Филм и ТВ

Филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски е новиот кандидат за „Оскар“ за 2021 година

Милена Ризовска
По големиот успех на македонскиот филм „Медена земја“ и филмот „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски ќе биде во трката за престижната филмска награда „Оскар“. Филмот...
Филм и ТВ

Холивудските актери откриваат детали од снимањето на секс сцените – Оливија Колман: Ставам воден сунгер помеѓу нозете

Еспресо
Холивудските актери користат најразлични методи за да го направат снимањата на секс-сцените, што е можно попријатно. За дел од нив, некои актери јавно проговорија. Имено,...
Филм и ТВ

Шон Конери е избран за најдобриот Џејмс Бонд во историјата (ФОТО)

Еспресо
За многумина очекувано, Шон Конери (89) победи во новото истражување спроведено од „Радио тајмс“, со цел да открие кој од актерите најдобро го отелотвори најпознатиот...
Филм и ТВ

Серијата „Sløborn“ го предвиде ковид-19 пред една година

Еспресо
Серијата „Sløborn“ е снимена минатата година додека Европа и остатокот од светот сè уште не беа погодени од пандемијата. Кога на северот на Кина ќе...
Филм и ТВ

По 28 години ново продолжение од „Жикина династија“: Се враќа и дел од старата екипа

Еспресо
Култниот серијал „Жикина династија“ по 28 години ќе го добие првото продолжение. Според продуцентите, ќе се снима филмот наречен „Луда година“ во чиј центар ќе...
Филм и ТВ

Филмови од кои ќе се исплачете (ВИДЕО)

Еспресо
Во време на пандемијата од коронавирусот седењето дома е правило, а гледањето филмови го исполнува времето за негово побрзо минување. Плачењето на филмови е честа...
Филм и ТВ

Актерот зад решетки – Џони Ортиз обвинет за обид за убиство

Еспресо
Актерот Џони Ортиз, т.е. Хуан Ортиз, кој глумеше во „Ел Камино“ (продолжението на „Лош пат“) и „Мек Фарланд“ со Кевин Костнер, е уапсен и во моментов е...
Филм и ТВ

Нема да верувате! Постои интересна причина поради која Фиби од „Пријатели“ морала да има сестра близначка

Еспресо
Неверојатна, но сепак уникатна приказна… Обожавателите на култната и омилена серија „Пријатели“ со години се прашуваа зошто Фиби Буфе, која фантастично ја глумеше актерката Лиса...
MacedonianAlbanianBulgarian