Категорија: Дома

Ви Препорачуваме Дома Слајдер Сцена

Имаше супер кариера во Македонија, но се пресели во Америка и сега снима пренкови кои имаат милиони прегледи! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Сигурно повеќето од вас се сеќаваат на пејачката Оливера Ѓоргоска која пред неколку години ја напушти Македонија и се пресели во Америка за да продолжи...
Ви Препорачуваме Дома Слајдер Сцена

Интервју со младата пејачка Олгица Шапковска: Не е важен изгледот, важно е чувството кое го изразувам преку песната!

Васко Спасоски
Младата пејачка Олгица Шапкоска беше вистинско освежување на овогодинешното 35. издание на реномираниот музички фестивал „Макфест“, кој традицонално се одржа во Штип. Олгица на фестивалот...
Ви Препорачуваме Дома Слајдер Сцена

Елена Ристеска: Грев е што солзите за покојниот татко ги искористија за лајкови!

Васко Спасоски
Пејачката Елена Ристеска деновиве беше гостинка во една наша позната емисија, каде во рамки на интервјуто пејачката зборуваше за својата козметичка линија, „ЕРА“, како и...
Ви Препорачуваме Дома Слајдер Сцена

Гоца Тржан шокираше со нејзината изјава: Тоше Проески не беше скромен! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Српската пејачка Гоца Тржан која соработуваше со Тоше Проески и заедно го снимија дуетот „1200 милји“, денеска, на денот на неговата смрт, сè уште со...
Ви Препорачуваме Дома Слајдер Сцена

Широк дуксер и високи чизми: Пејачката Сара Мејс заборави да облече панталони? (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата пејачка Сара Мејс нема проблеми со вишок килограми, целулит и сите оние проблеми кои ја мачат женската популација. Тоа најдобро може да се види...
Ви Препорачуваме Дома Слајдер Сцена

Поминаа 13 години од смртта на Тоше Проески, но болката е како да беше вчера: Македонските ѕвезди не го заборавија ангелот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Денес е 13-годишнина од трагичната смрт на нашиот Тоше. Денес, неговите пријатели, соработници, колеги и вечни обожаватели споделуваат емотивни пораки и фотографии во знак на...
Ви Препорачуваме Дома Слајдер Сцена

Еден ден пред 13-годишницата од смртта на нашиот Проески, Цетински напиша: „Ме прашуваш каде сум и што правам? (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Во пресрет на 13-годишнината од смртта на нашиот Тоше Проески, неговиот голем пријател и колега, хрватскиот пејач Тони Цетински со своите обожаватели сподели дека никогаш...
Ви Препорачуваме Дома Слајдер Сцена

Ќе ви се замати во умот кога ќе видите како „меша“ Марјана Станјковска на хитот на Џеј Ло и Малума! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Покрај тоа што важи за една од најзгодните „риби“ на македонската естрада, водитеката Марјана Станојковска е позната и по своите танцувачки способности. Особено во тоа...
Ви Препорачуваме Дома Слајдер Сцена

Игор Џамбазов со емотивна објава : Актерот ја сподели последната семејна фотографија!

Васко Спасоски
Актерот и шоумен Игор Џамбазов на својот Инстаграм профил постојано објавува фотографии од неговиот приватен живот. Се сеќава на минатото, поздравува пријатели, поддржува и бодри...
Ви Препорачуваме Дома Слајдер Сцена

Писмо од виртуозот на хармоника Златко Миладиноски, кое треба да го прочита секој музичар!

Васко Спасоски
Факт е дека музичката дејност е една од најпогодените индустрии, не само кај нас, туку и во целиот свет. Токму музичарите се тие кои мораа...