Категорија: Магазин

Ви Препорачуваме Забава Магазин

Сите знаеме за велигденските јајца и зајакот, но овие работи за Велигден сигурно не сте ги знаеле

Еспресо
За Велигден се врзуваат многу обичаи, традиции и необични верувања, кои се разликуваат меѓу земјите ширум светот. Така, меѓу приказните за велигденските јајца, велигденските симболи...
Ви Препорачуваме Магазин Мода

Џорџо Армани има големо срце: Донираше 1.4 милиони долари, но погледнете што направи дополнително во борбата против коронавирусот!

Васко Спасоски
Славниот моден дизајнер Џорџо Армани реши додатно да и помогне на Италија во борбата против коронавирусот. Имено, тој донел одлука сите негови фабрики на компанијата...
Ви Препорачуваме Магазин Мода

Убавата скопјанка Ангела Јакимовска освои титула за „Miss Best Body“ на „Miss Europe“ во Бејрут! (ФОТО)

Васко Спасоски
Вчеравечер во Бејрут, Либан, се одржа изборот за „Мис на Европа 2020“, на кое учество земаа и две девојки од Македонија. Победи убавицата од Франција, ...
Ви Препорачуваме Магазин

Сте се запрашале што открива бојата на вашата долната облека за вас?

Васко Спасоски
Дали некогаш сте размислиле што кажува бојата на долната облека која ја носите? Таа открива многу за вас како личност и за вашата моментална емотивната...
Ви Препорачуваме Магазин Мода

Бикини кои се радост за машките очи: „Голите бикини“ ќе ги носат сите жени, а ќе се воодушеват и Македонките! (ФОТО)

Васко Спасоски
„Голи бикини“ веќе неколку сезони доминираат во светот на модниот дизајн, а сега се најавни како главен тренд кој ќе доминира цело лето. Модни портали...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Магазин Слободно Време

Ова никој не го очекуваше: Собрани 300 000 долари за детето кое сакаше да се убие поради малтретирање во училиште

Васко Спасоски
Момчето Квејден Бејлс има само девет години, а неговата мајка Јарака објави снимка каде што опишува дека е малтретиран на училиште. Меѓу другото, момчето вели...
Магазин

Хороскопот открива кои мажи се склони на неверства

Еспресо
Многу работи се запишани во нашиот карактер, но и меѓу ѕвездите. Една од нив сосема сигурно е и верноста во љубовните врски. Биковите можат да...
Ви Препорачуваме Инспирација Магазин

Не бидете лесен плен за мажите: Топ 20 правила за среќна врска и цврст брак!

Васко Спасоски
Американските писатели Елен Фајн и Шери Шнајдер уште пред 20 години направиле листа на совети што ќе ви помогнат да го најдете мажот од вашите...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Бразилките може водат да им носат: Ова се Македонките со најдобри задници на Инстаграм! (ФОТО)

Еспресо
Велат дека Бразилките се девојки со најдобри задници на светот и искрени да бидеме, тоа досега се докажало и покажало во многу наврати… Но, нема...
Ви Препорачуваме Магазин Свет Сцена

Природа или естетска хирургија? Руската Анџелина Џоли го маѓепса светот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Корисниците на социјалните мрежи полудеа по преубавата Алина Тсаракова од Северна Осетија. Нејзината сличност со Анџелина Џоли е невоможна да се игнорира, а сето тоа...