Категорија: Секс

Ви Препорачуваме Љубов Секс

Неколку работи за кои не треба да зборувате со партнерот по сексот

Еспресо
Доколку по сексуалниот чин сакате да зборувате со вашиот партнер, мора да ве предупредиме дека сте на чувствителен терен и дека некои теми најдобро е...
Ви Препорачуваме Љубов Секс

Кои се најопасните сексуални пози?

Еспресо
При сексуалниот однос со партнерот треба да внимавате да не дојде до повреди, а некои од полунаведениве пози, иако се доста популарни, сепак тие се...
Ви Препорачуваме Здравје Љубов Медицина Секс

Шокантни резултати: Повеќе од 10 сексуални партнери – поголем ризик од рак?

Еспресо
Ако судиме според новите, во најмала рака шокантни резултати од истражувањето, луѓето кои во текот на животот имаат повеќе од десет сексуални партнери, изложени се...
Ви Препорачуваме Љубов Секс

Дали сексот по раскинувањето со партнерот е добра идеја?

Еспресо
Во љубовта нема ништо едноставно, без разлика дали сте во врска или не,  па и од сексот по раскинувањето едната страна може да очекува повторно...
Ви Препорачуваме Љубов Секс

Ова се одговорите на 8 интимни прашања кои ви е страв да ги поставите!

Еспресо
Истражувањата покажуваат дека водиме љубов помалце од било кога. Вена Рампхал, сексуалната терапевтка, верува дека причината е тоа што премногу сме срамежливи или недоволно храбри...
Љубов Секс СП

Најелитниот секс-клуб во светот: Некои сакаат оргии, некои секс пред публика

Еспресо
Најелитниот секс клуб во светот е „Снцтм“ во Калифорнија. Го посетуваат богати парови кои сакаат да го зачинат својот сексуален живот. Некои дури плаќаат и...
Љубов Секс

Српската порноактерка Адриана ја снимила најдобрата орална сцена! (ФОТО)

Васко Спасоски
„АВН“ наградите се доделени вчеравечер во Лос Анџелес. Наградите се доделувале во стотина категории, а избрани се актери кои ги извеле најдобрите орални и анални...
Ви Препорачуваме Љубов Секс

Три главни причини поради кои луѓето во среќни врски ги изневеруваат партнерите

Еспресо
Прељубата не се случува само во несреќните врски На некои луѓе воопшто не им е потребен повод за изневерување, додека некои така се обидуваат да...
Ви Препорачуваме Љубов Секс

Врската или бракот ви се пред крај? 4 сигурни знаци дека нешто не е во ред!

Еспресо
Најчесто, ако во односот со партнерот постојат слични несогласувања, тогаш нивниот заеднички живот е осуден на пропаст. Секако, паровите често се среќаваат со проблеми и...
Ви Препорачуваме Жена Љубов Секс

Научно е докажано дека со овој тип на мажи, жените почесто доживуваат оргазам!

Еспресо
Постојат неколку фактори од кои зависи дали жената ќе доживее оргазам, а тоа се од опуштеност до љубовните вештини на партнерот, но научниците тврдат дека...