Категорија: Квир

Ви Препорачуваме Квир Свет Сцена

Двејн Вејд отворено призна дека неговото дете е трансродово лице (ВИДЕО)

Еспресо
НБА ѕвездата Двејн Вејд неодамна гостуваше во емисијата на легендарната Елен Деџенерис и откри за јавноста дека неговото 12-годишно дете е трансродово. Всушност, таа е...
Ви Препорачуваме Квир Љубов Свет Сцена

Синтија Никсон ќе дебатира како режисерка на Бродвеј!

Еспресо
Синтија Никсон ќе дебатира како режисер на Бродвеј со повторување на претставата „Last Summer at Bluefish Bay“, пишува nytimes.com. Романот на Џејн Чемберс и претставата...
Ви Препорачуваме Квир Љубов Свет Сцена

Ја следат повеќе од 13 милиони луѓе но никој не забележал дека е машко – Познатата јутуберка призна сè (ФОТО)

Еспресо
Јутјуб ѕвездата Ники де Џегер, попозната како Ники Туториалс, вчера сподели видео кое ги шокираше фановите ширум светот. View this post on Instagram this may...
Квир Љубов

Преку ден син на претседател, навечер „дрег“ кралица (ФОТО)

Слободен печат
Естанислао Фернандез, синот на претседателот на Аргентина, има 24 години и студира графички дизајн и илустрација, работи за осигурителна компанија и живее со својата девојка...