Категорија: Љубов

Ви Препорачуваме Жена Живот Љубов Секс

Научниците открија: Еве колку им е потребно на жените да ја „изгубат главата“

Еспресо
Пократко од тоа што мислевте… Припадниците на посилниот пол се „послаби“ кога станува збор за „губење на главата“ поради жените кои прв пат во животот...
Ви Препорачуваме Љубов

Зошто мажите не изразуваат емоции во врска?

Еспресо
Мажите, за разлика од жените, немаат потреба да ги изразуваат емоциите додека се во врска, а тоа се случува многу често. Треба да се запрашате...
Ви Препорачуваме Љубов

Колку време треба да трае првиот состанок?

Еспресо
Првиот љубовен состанок треба да трае 57 минути и тоа е сосема доволно време за да се запознаете и да ги дознаете основните информации за...
Ви Препорачуваме Љубов Секс

Неколку работи за кои не треба да зборувате со партнерот по сексот

Еспресо
Доколку по сексуалниот чин сакате да зборувате со вашиот партнер, мора да ве предупредиме дека сте на чувствителен терен и дека некои теми најдобро е...
Ви Препорачуваме Љубов Секс

Кои се најопасните сексуални пози?

Еспресо
При сексуалниот однос со партнерот треба да внимавате да не дојде до повреди, а некои од полунаведениве пози, иако се доста популарни, сепак тие се...
Ви Препорачуваме Здравје Љубов Медицина Секс

Шокантни резултати: Повеќе од 10 сексуални партнери – поголем ризик од рак?

Еспресо
Ако судиме според новите, во најмала рака шокантни резултати од истражувањето, луѓето кои во текот на животот имаат повеќе од десет сексуални партнери, изложени се...
Ви Препорачуваме Љубов

Три начини на кои го саботираме сопствениот љубовен живот

Еспресо
Три начини на кои го саботираме сопствениот љубовен живот Дали понекогаш сте се запрашале зошто не ви оди во љубовта и каде грешите? Сигурно многупати...
Ви Препорачуваме Љубов

Денеска е ДЕН НА ПРЕЉУБНИЦИТЕ, а еве кој и како го одбележува!

Еспресо
Утре е денот на вљубените, светски празник на љубовта, кој кај нас се празнува како Свети Трифун. Чоколада, подароци во облик на срциња, пораки и...
Ви Препорачуваме Квир Свет Сцена

Двејн Вејд отворено призна дека неговото дете е трансродово лице (ВИДЕО)

Еспресо
НБА ѕвездата Двејн Вејд неодамна гостуваше во емисијата на легендарната Елен Деџенерис и откри за јавноста дека неговото 12-годишно дете е трансродово. Всушност, таа е...
Ви Препорачуваме Љубов

Ова се трите фази на љубовта!

Еспресо
Љубовта и романтичните приказни за неа не пратат од бајките и училишните лектири, па се до филмовите и телевизијата, пишува Lepa & Srećna. Приказните често...