Категорија: Живот

Живот Лајфстајл

Како да препознаете дека некој ве лаже? Внимавајте на говорот на телото

Еспресо
Говорот на телото е често клучен во откривањето дали некој ве лаже. Обрнете внимание на одредени гестови, движења на телото и начинот на зборување. Постојат...
Живот Лајфстајл Слајдер

Се разбудила од кома по 182 дена: Сопругот и децата не ги препознала, а потоа открила невидена измама

Еспресо
Вероника Фернандез (32) последната година пред сообраќајната несреќа што ја доживеала, живеела сама во бразилскиот град Виторија. Нејзините родители починале, немала деца, а го напуштила...
Живот Слајдер

ФОТО | Во 2021 потребна ви е само една чанта: Ова моделот на годината кој одговара за сите прилики!

Еспресо
Минатата година во тренд беа помалите, дамски модели на чанти, а годинава ситуацијата е сосема поинаква. Модните експерти донесоа одлука, најмодерни ќе бидат големите, едноставни...
Живот Лајфстајл Слајдер

Најдепресивниот ден во годината: Ако денеска не сте расположени, не сте единствените

Слободен печат
Третиот понеделник во јануари во светот важи за најдепресивниот ден во годината. Токму овој ден, познат и како Blue Monday, почнуваат да се чувствуваат последиците...
Живот Лајфстајл Слајдер

Рекордер: Британец паднал 157 пати на тестови за возачки испит!

Еспресо
Најновите статистики покажаа дека анонимен маж од Велика Британија го соборил рекордот во полагање тестови во автошколата. Британецот успеал да го положи теоретскиот дел од...
Живот Лајфстајл Слајдер

ФОТО | Еве како изгледа животот на жена која живее со 1300 кучиња, 100 мачки и 4 коњи – Вакво нешто не сте виделе досега!

Еспресо
Понекогаш и грижата за еден домашен миленик знае да биде многу тешка задача, а како ли живее оваа жена со повеќе од илјада животни… Животот...
Живот Лајфстајл Слајдер

Земјата во 2020 година се вртела најбрзо во последниве 50 години

Еспресо
Минатата година нашата планета се вртела околу својата оска неколку милисекунди побрзо од просекот, поточно забележани се 28 најбрзи денови од далечната 1960 година. Експретите...
Живот Истражувања

Апликациите за запознавање може да ги охрабрат корисниците да остварат долгорочна љубовна врска

Еспресо
Наспроти предупредувањата дека апликациите за запознавање партнери поттикнуваат површни и краткотрајни средби „лишени“ од вистинска романса и љубов, швајцарско истражување открило дека апликациите може да...
Живот Лајфстајл

ВИДЕО | Необичен природен феномен во Ирска: Поради невремето морето личи на пенливо капучино!

Еспресо
На социјалните мрежи се појави видео од Ирска, каде е забележан интересен феномен предизвикан од невреме, па многумина се пошегуваа дека потсеќа на вкусен пенлив...
Живот Слајдер

ФОТО: Чевлите што ќе бидат хит во 2021 година, но на многумина не им се допаднаа!

Милена Ризовска
Конечно сме на крајот на една тешка година која единствено позитивно ќе ја паметиме по различните модни трендови. А што се однесува до 2021 година,...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian