Категорија: Живот

Живот Лајфстајл

Зошто понеделникот секогаш ни е толку тежок?

Еспресо
Бројни студии покажаа дека на повеќето од нас расположението во понеделник им е полошо отколку во другите денови во неделата. Феноменот е опејуван и во...
Живот Лајфстајл

Најлесни за хакирање: Овие 10 лозинки се најупотребувани во 2020 година, се пробиваат за една секунда

Еспресо
Откако ќе го прочитате текстов ќе размислите двапати пред да смислите нова лозинка. Компанијата NordPass направи листа со десетте најчесто употребувани лозинки, анализирајќи повеќе од...
Живот Лајфстајл Слајдер

Ватикан започна истрага за тоа како „лајкот“ на папата завршил на фотографијата на полуголата Бразилка

Еспресо
Ватикан започна истрага за мистериозниот „лајк“ што беше ставен од официјалниот профил на папата Франциск на фотографијата на бразилската манекенка Наталија Гарибото. Извори за Католичката...
Живот Свет Слајдер

ФОТО| Був скриен во природна новогодишна елка: Запознајте го Рокфелер!

Милена Ризовска
Работниците кои поставија новогодишно дрво во центарот Рокфелер, оваа недела открија минијатурен був скриен во неговата крошна, кој патувал заедно со дрвото до Њујорк цели...
Живот Лајфстајл Слајдер

Стресот се задржува на шест места во телото: Препознајте ги!

Милена Ризовска
Не е тешко да се утврди каде во телото се „акумулира“ стресот. Потребно е само да се вдише и да се стане свесен каде се...
Ви Препорачуваме Живот Слајдер

Милионите буквално му паднале од небо – Жежок камен вреден 1,5 милион евра му го пробил кровот и слетал во дневната

Васко Спасоски
На сиромашниот Џошуа од Индонезија милионите буквално му паднале од небо… Џошуа, кој во животот досега изработувал ковчези, многу се уплашил и изненадил кога едно...
Живот Лајфстајл Македонија

Промовиран проектот “Popova Shapka – Mountain Heaven – Relax & Enjoy”

Васко Спасоски
Преку онлајн платформа, промовиран и претставен е проектот “POPOVA SHAPKA – MOUNTAIN HEAVEN – RELAX & ENJOY”. Проектот е реализиран од страна на Здружение Планинарски...
Ви Препорачуваме Живот Лајфстајл Слајдер

Пронајдена порака од Првата светска војна испратена по гулаб

Васко Спасоски
Минијатурна капсула со порака од пруски војник, кој ја испратил пред повеќе од еден век преку гулаб писмоносец, била пронајдена во текот на прошетка од...
Живот

ФОТО/+18: Србинката со најголем задник која крши кревети, коски и столици: Цел ѝ е да има најголем задник во светот!

Васко Спасоски
Наташа Круна има 27 години и родена е во Србија. На свои 10 години со семејството се преселила во Шведска, каде живее и денеска. Била...
Живот

Ја китите елката во ноември? Еве што говори тоа за вашата психичка состојба

Васко Спасоски
Сега имате научна потврда како изговор да го вратите колку што можете порано чувството од детството… – За повеќето луѓе украсувањето за Нова година потсетува...
MacedonianAlbanianBulgarian