Категорија: Слободно Време

Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Авторката на „Хари Потер“ сподели нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Еспресо
Џ.К. Роулинг ги изненади обожавателите со објавата за нова книга за деца, која од вчера веќе се објавува во делови на нејзината веб-страница и е...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Се избричил првпат по 10 години, сопругата останала шокирана! (ВИДЕО)

Еспресо
Додека многумина во карантинот пуштија брада, професионалниот модел и амбасадор за производи за нега на брада Карлос Коста го направи сосема спротивното, тој ја избричи...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Неверојатно откритие – Дете пронашло плоча стара 3.500 години

Еспресо
Шестгодишен Израелец во текот на излетот со неговите родители на југот на Израел пронашол 3.500 години стара глинена плоча, која археолозите ја сметаат за уникатна....
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

„Моите планови против 2020 година“: Интернетот е преполн со шеги за 2020 година! (ФОТО)

Еспресо
После голем број седмици поминати во карантин, многумина го прифатија фактот дека нивната визија за 2020 година стана повеќе фантазија отколку стварност, а така настанаа...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Фасцинантна глетка: Наместо туристите, во цветањето на црешните уживаат елени (ВИДЕО)

Еспресо
Наместо туристите, во цветањето на црешните во јапонскиот парк Нара, уживаат елени. Оваа фасцинантна глетка ја забележил јапонскиот фотограф Казуки Икеда. Во Нара живеат повеќе...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Близнаци родени со различна боја на кожата

Еспресо
Стејси, 31-годишна мајка од Нигерија, немала поим дека фотографиите на нејзините бебиња родени во февруари лани ќе го обиколат светот. Браќата Даниел и Давид се...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Во Вухан отворен забавниот парк: Ролеркостерот полупразен, на рингишпилот зафатена секоја втора столица (ФОТО)

Еспресо
После неколку месеци целосна блокада на кинескиот град Вухан, во вторникот повторно беше отворен забавниот парк. Иако луѓе има, забележително е дека капацитетите не се...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Свештеник со пиштол на вода делеше благослов: Првобитната идеја ми беше да се направи нешто за децата

Еспресо
Отецот Тим Пелц (70) од Мичиген стана вистински хит на социјалните мрежи поради неговиот оригинален начин на давање благослов во време на пандемија од коронавирус....
Лајфстајл Слободно Време

Внимавајте на кое место ќе одлучите да се тетовирате: Што кажува положбата на вашата тетоважа за вашата личност 

Еспресо
Кога ќе видиме некоја тетоважа, најчесто прво прашуваме што значи таа. Но освен нејзиното значење и симболиката, и секоја позиција на тетоважата со себе носи...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Кога ќе ве прегрне лав, тоа изгледа вака… (ВИДЕО)

Еспресо
Овој човек ги обожава дивите ѕверки, кои покрај него стануваат питоми… Лавовите се диви ѕверки од кои се плашат многумина, но не и Адолфо Карам....