Категорија: Кино

Кино Лајфстајл

Пенелопе Круз и Антонио Бандерас снимаат нов филм: Ќе заиграат по третпат заедно! (ВИДЕО)

Еспресо
Откако нивниот последен заеднички филм „Dolor y gloria“ собра бројни награди и позитивни критики,  двајцата најпознати шпански актери, Пенелопе Круз и Антонио Бандерас, снимаат нов...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

Филмот што ги смени Оскарите: „Паразит“ е последната голема револуција на филмската уметност

Еспресо
Многу филмови се добри, скапи, гледани или добро оценети. Но, мал е бројот на оние филмски остварувања, кои успеале да внесат револуција во уметноста. Таков...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

Објавен трејлерот за новата телевизиска серија на Стивен Спилберг – „Amazing Stories“ (ВИДЕО)

Еспресо
Пред два дена Apple го објави трејлерот со кој се најавува антологиската серија во продукција на Стивен Спилберг. Новата телевизиска серија „Amazing Stories“ ќе се...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

Ентони Хопкинс ќе го глуми тренерот на Мајк Тајсон!

Еспресо
Ентони Хопкинс во биографскиот филм „Cus and Mike“ ќе го глуми тренерот на Мајк Тајсон, пишува deadline.com. Филмот ќе се темели на книгата од Монтиет...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

„Војната на клоновите“ е последниот подарок за фановите од Џорџ Лукас

Еспресо
Ниту еден фан на „Војната на ѕвездите“ не беше среќен кога Џорџ Лукас ја продаде својата компанија „Лукас артс“ на „Дизни“, плашејќи се дека корпоративната...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Long shot“ е урнебесна комедија која морате да ја погледнете! (ВИДЕО)

Еспресо
„Long shot“ е филмско остварување кое трае нешто повеќе од два часа, а веруваме дека ќе ви претставува идеален одмор по работната недела која веќе...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

Трамп со потсмев за оскаровецот „Паразит”: Имаме доволно проблеми со Јужна Кореја, a тие им даваат награда за најдобар филм (ВИДЕО)

Еспресо
Претседателот на САД, Доналд Трамп, се потсмеваше на оскаровецот Паразит при што на митинг во Колорадо вчера нагласи дека би сакал да се вратат класичните...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

ЗА СИТЕ ЉУБИТЕЛИ НА ХОРОРИ: 10 најстрашни филмови на Нетфликс! (ВИДЕО)

Еспресо
Ако сакате да почувствувате страв и со задоволство да го гледате сето она што го нуди паранормалното и бизарното, тогаш дефинитивно треба да погледнете некои...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

Заврши снимањето на популарната серија „Модерно семејство“ ! (ФОТО)

Еспресо
После 11 сезони од популарната серија „Модерно семејство“, снимањето е при крај. Актерката Софија Вергара (47), која со години ја глумеше Глорија Делгадо – Причет,...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл Свет Сцена

Славниот актер искрено за најголемата грешка во животот: Бракот ми се распаѓаше, а јас пиев сè повеќе и повеќе

Еспресо
Холивудскиот актер Бен Афлек призна дека најмногу се кае поради одлуката да се разведе од актерката Џенифер Гарнер. Бен (47) почна да се забавува со...