Категорија: Инспирација и совети

Инспирација и совети Лајфстајл

Зеленилото го намалува физиолошкиот и психолошки стрес

Еспресо
Постојат се повеќе докази природата, без разлика дали станува збор за градинарство во домашни услови, прошетка во планина, слушањето на птиците во парк има позитивно...
Инспирација и совети Кујна Лајфстајл

Помош во кујната: На кои начини можете да го искористите оризот

Еспресо
Оризот го сакаат сите, а освен совршен прилог или додаток во јадењата, се смета за диетална храна. Но постојат уште начини за користење на оризот, кои...
Инспирација и совети Лајфстајл Слајдер

Идеи за мајките: 8 работи кои можете да ги правите додека го доите своето бебе

Еспресо
Искористете го времето додека го храните своето бебе на најдобриот можен начин. Ова се нашите идеи како вие и вашето бебе да уживате во тоа...
Инспирација и совети Лајфстајл Слајдер

(Не)корисни трикови од интернет: Никако не правете го ова, освен ако сакате да си го запалите домот

Еспресо
На интернет често ќе наидете на текстови или видеа, во кои се споделени „брзи и ефикасни“ кулинарски трикови, кои имаат за цел да ви ја...
Инспирација и совети Лајфстајл Слајдер

4 одлични трикови за враќање на белата боја на пожолтената облека: Еве како да ги спасите омилените парчиња!

Еспресо
Во продолжение прочитајте како да ја освежите облеката и да и ја вратите првичната боја… Белата облека изгледа елегантно, привлечно и убаво, но не е...
Инспирација и совети Лајфстајл Слајдер

Среќата најмногу зависи од нас самите: 9 работи кои се потребни за среќа!

Еспресо
Сите луѓе сакаат да бидат среќни, но ретко така се чувствуваат. Се покажало дека чувството на среќа само 10% зависи од надворешните фактори: услови за...
Инспирација и совети Лајфстајл Слајдер

Шестнеделен третман со лимони за зајакнување на имунитетот против вируси

Еспресо
Богат е со витамин Ц и калиум, а содржи и значителни количини на магнезиум, калциум и фосфор. За највредни состојки на лимонот се сметаат биофлавоноидите...
Инспирација и совети Лајфстајл Слајдер

Лековита храна: 10 намирници што го подобруваат здравјето на жените

Еспресо
Кој јогурт и кое чоколадо? Погледнете која храна е многу важна за доброто здравје на жените! Жените живеат со забрзано темпо – тие се грижат...
Инспирација и совети Лајфстајл Слајдер

ФОТО: 7 модели на обувки кои треба да бидат дел од вашата облека во 2021 година!

Еспресо
Овие седум модели ќе доминираат во текот на целата година која е пред нас… Модните експерти ги најавија новите трендови, а според нивните предвидувања овие...
Инспирација и совети Лајфстајл Слајдер

4 празнични подароци кои никогаш не треба да ги подарувате: Се верува дека му носат несреќа на оној за кој се наменети!

Еспресо
Декември е месец во кој сите подготвуваме подароци за Нова година и Божиќ за своите најблиски. А кој не им се радува на подароците? Сите...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian