Категорија: Лајфстајл

Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

Филмот што ги смени Оскарите: „Паразит“ е последната голема револуција на филмската уметност

Еспресо
Многу филмови се добри, скапи, гледани или добро оценети. Но, мал е бројот на оние филмски остварувања, кои успеале да внесат револуција во уметноста. Таков...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Мачките добро знаат како да се забавуваат и се вистински мајстори за лудории во домот! (ВИДЕО)

Еспресо
Мачките се навистина мудри животни и многу добро знаат како да не придобијат, односно да го направиме она што ним им одговара. Некои мачки се...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Ретро

Како настанала Статуата на Давид, ремек-делото на Микеланџело

Теодора Циклевска
Микеланџело во 1504 година го завршил своето најпознато дело, „Статуата на Давид“. Ова ремек- дело, изработено од мермерна плоча од каменолом во Карара, на кое...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

Објавен трејлерот за новата телевизиска серија на Стивен Спилберг – „Amazing Stories“ (ВИДЕО)

Еспресо
Пред два дена Apple го објави трејлерот со кој се најавува антологиската серија во продукција на Стивен Спилберг. Новата телевизиска серија „Amazing Stories“ ќе се...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Магазин Слободно Време

Ова никој не го очекуваше: Собрани 300 000 долари за детето кое сакаше да се убие поради малтретирање во училиште

Васко Спасоски
Момчето Квејден Бејлс има само девет години, а неговата мајка Јарака објави снимка каде што опишува дека е малтретиран на училиште. Меѓу другото, момчето вели...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Минијатурно кутре кое ќе ви го стопли срцето! (ВИДЕО)

Еспресо
Погледнете го ова прекрасно бело померанче кое е едно од најмалите кучиња на светот. Ова мало облаче е идеално за во домашни услови, а шансите...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Срцепарателното писмо на момчето кое мораше да го напушти своето куче (ФОТО)

Еспресо
Во животот понекогаш мораме да донесеме тешки одлуки иако знаеме дека тие одлуки ќе ни го скршат срцето на парчиња. Пред неколку дена, една таква...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

Ентони Хопкинс ќе го глуми тренерот на Мајк Тајсон!

Еспресо
Ентони Хопкинс во биографскиот филм „Cus and Mike“ ќе го глуми тренерот на Мајк Тајсон, пишува deadline.com. Филмот ќе се темели на книгата од Монтиет...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

„Војната на клоновите“ е последниот подарок за фановите од Џорџ Лукас

Еспресо
Ниту еден фан на „Војната на ѕвездите“ не беше среќен кога Џорџ Лукас ја продаде својата компанија „Лукас артс“ на „Дизни“, плашејќи се дека корпоративната...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Колку кучиња гледате на сликата? Одличен тест за вашата ментална старост!

Васко Спасоски
Доколку гледате 4 кучиња, вашата ментална старост е помеѓу 20 и 25 години. Вие сте уметнички и литерарен тип на личност. Сакате да ги гледате...