Категорија: Рецепти

Кујна Рецепти Слајдер

Летна старинска супа

Еспресо
Состојки: 350 грама компир50 грама путер1 главица лук1 тиквичка100 грама листови од блитва1 коцка зеленчукова супасол и црн бибер Подготовка: Потребниот зеленчук за подготовка на...
Кујна Рецепти

Ќе ви ги задоволи сетилата: Пикантна пилешка супа

Еспресо
Состојки: 250 грама пилешко месонеколку чешниња лук1 главица кромид50 грама масло за јадење1 лута зелена пиперка1 доматсол100 милилитри слатка павлака2 жолчки Подготовка: Во тенџере ставете...
Кујна Рецепти Слајдер

Овој викенд заблажете се со вкусната и лесна – Цимет торта

Еспресо
Погледнете како да ја подготвите оваа брза и вкусна цимет тортичка… Состојки: 5 јајца 300 грама кафеав шеќер 1 ванилин шеќер 100 милилитри јогурт 2 лажици масло 300...
Кујна Рецепти Слајдер

Нема да можете да им одолеете на овие прекрасни мафини со само четири состојки! (ВИДЕО)

Еспресо
Како и многу обожаватели на вкусни десерти, веројатно не сакате да поминувате часови подготвувајќи ги за време на летото. Ова е причината зошто во последниве...
Кујна Рецепти Слајдер

Направете си ги денес – Брзи колачиња со мед и цимет

Еспресо
Мала, но вкусна радост за целото семејство… Состојки: 200 грама брашно 250 грама шеќер 2 јајца 2 супени лажици мед малку цимет 1 прашок за...
Кујна Рецепти Слајдер

Морате да го пробате – Направете си за денес превкусен тарт со спанаќ

Еспресо
Израдувајте ги домашните денес со овој превкусен тарт со спанаќ, верувајте, морате да го пробате… Состојки: За тесто: 150 милилитри масло за јадење 5 лажици вода малку...
Кујна Рецепти Слајдер

Кој е за чаша боза? Пијалак што го обожавале и нашите предци (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Бозата е популарен ферментиран пијалак кој е специфичен за просторот на Турција, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Македонија, Бугарија, Казахстан, Кавказ и Узбекистан. Некогаш овој...