Категорија: Рецепти

Кујна Рецепти Слајдер

Кој е за чаша боза? Пијалак што го обожавале и нашите предци (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Бозата е популарен ферментиран пијалак кој е специфичен за просторот на Турција, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Македонија, Бугарија, Казахстан, Кавказ и Узбекистан. Некогаш овој...
Кујна Рецепти Слајдер

Бидете внимателни – Плодови кои имаат скриени отровни делови

Еспресо
Секој човек знае колку е здраво да се јаде овошје и зеленчук и тоа секојдневно. Таквата храна во својот состав изобилува со витамини, минерали и...
Кујна Рецепти Слајдер

Супер идеја за денешниот ручек – Потпечени тиквички со неколку вида сирење

Еспресо
Мала промена во вашето секојдневие – сигурни сме дека одамна не сте подготвиле ваков ручек… Состојки: 200 грама рикота сирење 100 грама рендан пармезан 1...
Кујна Рецепти Слајдер

Нова вкусна идеја за ова попладне – Направете го овој шарен колач (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Уживајте вие заедно со вашето семејство или пријателите во овој вкусен колач…   Состојки: За тестото: 5 јајца 180 грама шеќер малку ванила во прав,...
Кујна Рецепти Слајдер

Со зачини интензивирајте го вкусот на оброкот

Еспресо
Ако сте љубител на месо, тогаш сигурно знаете дека зачините можат многу да помогнат околу подобрувањето на неговиот вкус. Вообичаено во подготовката на месото се...
Ви Препорачуваме Кујна Рецепти Слајдер

Тропски мафини

Еспресо
Состојки: 2 јајца 150 грама маргарин 200 грама шеќер 100 грама кокосово брашно 500 грама обично брашно 5 банани 500 грама конзервиран ананас или еден...
Ви Препорачуваме Кујна Рецепти

Народен лек – Излекувајте ја уринарната инфекција со семки од лубеница

Еспресо
Народната медицина има решение за голем број здравствени проблеми. Затоа, пред да посегнете по некои лекови, најпрвин обидете се својот здравствен проблем, се разбира со...