Категорија: На пауза

Ви Препорачуваме Кујна На пауза

Трик од искусните: Еве како да ја сочувате свежината на лебот

Еспресо
Во текот на пандемијата на коронавирусот, луѓето на сите начини се обидуваат да ја зачуваат свежината на храната колку што е можно подолго за да...
Ви Препорачуваме Кујна Лајфстајл На пауза Слободно Време

Во домашни услови направила ист производ како од Мекдоналдс (ВИДЕО)

Еспресо
Интернет публиката целосно збудале по овој начин на подготовка… Постојат многу начини за подготвување на поширани јајца, но само еден води до вкусот на оние...
Ви Препорачуваме Кујна На пауза

Подзаборавен народен лек: Направете си карамелизиран шеќер со маргарин и млеко

Еспресо
Карамелизираниот шеќер на кој ќе му додадете малку маргарин и млеко е напиток од нашето детство, со кој се лекуваа сите деца кога родителите ќе...
Ви Препорачуваме Кујна На пауза

На диета сте? Овие 6 вкусни напитоци ќе ве наполнат со енергија

Теодора Циклевска
Доколку сте на диета и немате замислено што би јаделе, еве рецепт за шест вкусни напитоци кои се одлична замена за ужина. 1.Смути во комбинација...
Кујна На пауза

Паштета од туна

Слободен печат
Состојки: 1 килограм туна 200 милилитри бело вино рузмарин ловоров лист 2 чешниња лук 100 грама маслиново масло копар срни маслинки сол и црн пипер...
Ви Препорачуваме Кујна На пауза

Домашен путер

Слободен печат
Состојки: 1/2 чаша за кафе, млеко или вода 1 чаша масло за јадење 1 жолчка малку сол лимон Подготовка: Пред да почнете со подготовката на...
Ви Препорачуваме Кујна На пауза

Екстра лесен и брз појадок кој ги „пржи“ калориите!

Еспресо
Започнете го денот со вкусен оброк кој изобилува со омега 3 масни киселини. За овој појадок ќе ви биде потребен и тушт. Тушт е горчлива...
Кујна На пауза

Слатко и кремасто: Префинет рецепт за топло чоколадо

Еспресо
Доколку сакате нешто да се напиете или да се заблажите, а притоа да ги израдувате своите непца, овој напиток е совршен за вас… Состојки: –...