Категорија: Кујна

Ви Препорачуваме Кујна Рецепти

Легендарниот црн колач за да ги развесели вашите најмили во карантин: Подготовката трае колку еден училишен час!

Еспресо
Станува се потешко секојдневно да смислувате кој десерт да им го спремите на децата во ова време кога сите сме затворени во четири ѕида, а...
Ви Препорачуваме Кујна Рецепти

Готвачот Џејми Оливер прави емисија додека е во карантин! (ФОТО)

Еспресо
Омилениот кувар на многумина, Џејми Оливер, ги запраша своите пријатели на Фејсбук што би можел да направи за нив, бидејќи и Британците минатата недела се...
Ви Препорачуваме Здравје Медицина Рецепти

Советот на Марта Стјуарт за повеќе никогаш да не ве боли грло! (ВИДЕО)

Еспресо
Телевизиската ѕвезда Марта Стјуарт, која ги учи Американците како да ја уредат својата куќа, како да се ханат, да одгледуваат цвеќе и да живеат, го...
Ви Препорачуваме Кујна Рецепти

Нека не ви биде здодевно ова попладне: Направете чоколадни коцки со џем и бисквити – Најбрзиот колач за секој ден (ВИДЕО)

Еспресо
Мек и ароматичен колач кој многумина го обожаваат… Состојки: 2 јајца, 100 гр чоколадо, 100 гр шеќер, 80 гр брашно, половина прашок за пециво, малку...
Ви Препорачуваме Кујна Рецепти

Брз рецепт за плескавички од компири (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Пробајте, сигурни сме дека ќе ви се допаднат… Состојки: 3 поголеми компири, 3 лажици презла, 1-2 јајца, сол, магдонос, малку црвен пипер, 3 чешниња лук,...
Ви Препорачуваме Кујна Рецепти

Ќе сакате репете: Крем-супа од праз готова за 30 минути!

Васко Спасоски
Состојки: 400 г праз 200 г компир 1 чешне лук 1 литар бујон 50 мл слатка павлака сол бибер мајчина душица путер Приготвување: Добро измијте...
Ви Препорачуваме Кујна Рецепти

Едноставен, брз и вкусен посен ручек – Печен зеленчук со просо (РЕЦЕПТ)

Еспресо
За денес подгответе брз, лесен и посен ручек за целото семејство… – 1 модар домат – 1 тиквичка – 2 црвени домати – 2-3 зелени...
Ви Препорачуваме Кујна Рецепти

Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви се потребни брашно и шеќер (ВИДЕО)

Еспресо
Доколку сте љубител на оние брзи рецепти за колачи кои бараат мал труд и време, ова е совршениот рецепт за вас. Затоа денес ви претставуваме...
Ви Препорачуваме Кујна Рецепти

Домашните се повкусни: Направете си вкусни наполитанки (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Култните наполитанки се десерт од нашето детство, кои беа задолжителни во секој дом. Сигурно ги паметите домашните наполитанки на вашите мајки и баби, кои никако...
Ви Препорачуваме Кујна Рецепти

БРЗА ВЕЧЕРА: Потпечени тестенини со сирење и компири (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Иако ви изгледа како спој на неспоиви вкусови, всушност се работи за многу вкусна комбинација. Најважно е да јадете додека уште е топло. Потребни состојки:...