Категорија: Еспресо

Еспресо Хороскоп

Размислете добро пред да стапите во брак со мажите во овие хороскопски знаци!

Слободен Печат
РАК Мажите кои се родени во знакот Рак може да се поделат во две групи, оние кои го сакаат својот дом, но истовремено се раздразливи,...
Еспресо Мода

Доколку сакате да изгледате елегантно и моќно, облечете се како Меланија Трамп! (ФОТО)

Слободен Печат
Меланија Трамп знае како треба да изгледа вистинската дама, па ни овој пат не направи грешка. Овој модел, но и бојата на капутот, од страна...
Еспресо Мода

Британската дизајнерка Стела Меккартни повторно изненади! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Британската дизајнерка Стела Меккартни прекрасно го уреди својот showroom за време на празниците. Нејзиниот прекрасен дуќан е отворен за јавноста во јуни 2018 година, а...
Еспресо Храна

Генијален трик со кој бананите ќе останат свежи и до недела дена! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Смеѓите точки на бананите се знак дека дозреваат, дека се полни со шеќер и корисни состојќи, но кога темните точки ќе преовладаат тоа е знак...
Еспресо Шоу биз

Телохранителот на Тупак се врати од мртвите и даде докази дека раперот е жив! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Мајкл Најс, некогашниот телохранител на прочуениот рапер Тупак Шакур, наводно се вратил од мртвите, желен не само да објасни како ја лажирал својата смрт, туку...
Еспресо Здравје Убавина

Кои витамини ни се неопходни за забрзано слабеење

Слободен печат
Кога сме на диета и кога вежбаме за да ослабеме, неопходни ни се витамините. Еве, кои витамини го забрзуваат процесот на слабеење и помагаат во...
Еспресо Жена Убавина

Познатата актерка Софија Вергара изгледа како девојка, а ова се нејзините трикови!

Слободен Печат
Никогаш не е доцна да започнете да водите нега за вашиот изглед. Софија Вергара, ѕвездата од серијата „Modern Family“, е огромен стручњак за трикови за...
Еспресо Хороскоп

Може да ве искористат и да ве „фрлат“! Ова се најсебичните хороскопски знаци!

Слободен печат
Единствено што им паѓа на памет е да искористат некого, а подоцна им е сеедно дали со таа личност ќе бидат во добри или во...